BLOGMaciejBOBROWICZ

 • O BLOGU

  Kiedy w 2007 roku miałem możliwość spotkania się z Williamem Ury ,współtwórcą Harwardzkiego Modelu Negocjacji , autorem sławnej książki „Dochodząc do TAK” nie przypuszczałem, jak wielką inspiracją dla mnie okaże to spotkanie .
   
  William Ury jest w świecie negocjacji tym kim w świecie biznesu jest legendarny już dziś Rockefeller a w świecie literatury Umberto Eco.
  Ury jest profesorem prestiżowego Uniwersytetu Harvarda, był doradcą Centrum Zarządzania Kryzysowego przy Białym Domu w okresie prezydentury Cartera, współpracuje z wieloma rządami i przywódcami na całym świecie.
  Doskonale pamiętam jego ówczesne słowa: „Nie zadowalała mnie rola obserwatora, zostałem zatem mediatorem".
   
  Przez lata miałem niezwykłą możliwość obserwowania i oceny kompetencji negocjacyjnych polskich prawników, biznesmenów, menadżerów. Czyniłem to zarówno z pozycji mediatora,negocjatora, jak i osoby szkolącej przyszłych negocjatorów.
   
  Przez te wszystkie lata widziałem bankructwa firm, złamane kariery, upadki fortun, ludzkie nieszczęścia.
  Większości można było zapobiec. Prawie wszystkie można było rozwiązać.
  Zabrakło jednego.
  Umiejętności.
   
  Ten blog skierowany jest do osób, które codziennie, profesjonalnie i zawodowo zajmują się rozwiazywaniem konfliktów ,negocjacjami i mediacjami - ale i tych , którzy pasjonują się tą złożoną ale jakże ciekawą problematyką.
   
  Ten blog ma inspirować i zachęcać
  Ma odkrywać niekiedy tajemniczy ale zawsze fascynujący świat.

Multimedia

Dlaczego został Pan mediatorem